fbpx
Põhjendamatu tõmblemine ja järsud suunamuutused nii pildis kui ka sõnas jätavad mulje ebakindlusest. Tundub, et turundaja ei usu sellesse, mida ta ütleb, ja tulemuseks on kommunikatsioonimüra.

Negatiivne näide järjepidevuse puudumisest on Isoveri Soojustusvilla kaubamärgi tele-, väli- ja trükireklaam. Iga aasta ise sõnum. Ühel aastal on selleks ?soe?, järgmisel aastal aga ?elastne?, ?tulekindel?, ?helikindel? jms kõik koos. Ja siis üleskutse ?Pane mõnuga!?. Tänavune sõnum räägib aga meile, kui ?helikindel? on Isoveri klaasvill. Tundub, et Isoveril puudub konkreetne müügiargument, millega aastast aastasse oma toote eelist konkurentide ees tõestada.

Mitme kiiresti vahetuva argumendi kasutamine on selge märk turundaja sisemisest ebakindlusest.

Positiivne näide järjepidevusest on aga Paroci soojustusvilla kaubamärk. Klient on aastaid lasknud reklaamida Paroci kivivilla märksõnaga ?tulekindel?. Hea näide selle kohta, et rääkides aastaid ühest ja samast, tekib inimestel seos toote ja talle omistatud omaduse vahel. Tulekindlast ehitusvillast rääkides mainitakse just Paroci kivivilla.

Absolut Vodka on rahvusvaheline suurbränd. Kommentaarid on ilmselt liigsed ? absolut succsess.

Soovitan kõigile neile, kes oma ilmses ebakindluses üritavad pidevalt uusi sõnumeid välja mõelda või laovad kümneid eri argumente ühte reklaamiplokki, vaadata meie tippsportlasi ning mõelda: mis on nende edu saladus? Kas pidev taktikavahetus või järjepidevus?

Selleks, et kliendid teid usuksid, peate te eelkõige ise endasse ja oma tootesse uskuma. Sageli ei meenu tõsiasi, et kui ühte ja sama sõnumit korrata mitu korda, siis muutub see mantraks, millesse hakkavad uskuma ka teised.

Äripäeva artiklit loe siit.